Наші заходи

2016

Дослідження лишайників: теорія і практика

Лишайники - окремий, дивовижний світ! І досліджувати його - справжнє задоволення. Перевірено на власному досвіді!

Бортничі. Birdwatching для витривалих

Справжніх любителів птахів морозною погодою не злякати! Наші ранкові спостереження у суботу. Натішились лебедями, щигликами; бачили чаплю сіру, креха великого, гоголя, пірникозу. А також спостерігали крижня-флавіста і все-таки застали каролінських качок! 

Природа Китаю: фантазія і реальність

Разом із Національним музеєм мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків поєднали мистецтвознавчі та зоологічні відкриття на екскурсії «Природа Китаю: фантазія і реальність». Дякуємо кураторці виставки Марті Логвин та нашому орнітологу Віталію Казаннику за цікаву розповідь.

Дослідження Всесвіту. Практикум із телескопом

На астрономічному вечорі попрактикувались із налаштуванням телескопу, побачили кратери на Місяці і намилувалися сузір'ями. Дякуємо нашому лектору, учасникам та Kyiv HiTech Cluster за теплий прийом!

Зимовий облік птахів на узбережжі Дніпра

Зимовий облік птахів - done! Цього разу птахів було не багато. Найбільше порадували дуже потішні крижні і їхні розваги на воді.

Полювання на зимові гриби

Хто сказав, що за грибами взимку не ходять? Провели чудовий ранок в урочищі Теремки на грибному полюванні.

Екскурсія в оранжереї

В такий похмурий (але вже весняний) день надзвичайно приємно згадати нашу недільну екскурсію до оранжерей ботанічного саду.

Дослідження засніжених лишайників

Незважаючи ні на що наші дослідження лишайників відбулись! Дослідили дерева, мости, стовпи та інші споруди:) На власному досвіді переконалися, що орієнтуватися по лишайникам і мохам не варто, спробували чай із ісландського моху та погодували синичок і з рук. Дякуємо всім за жагу до знань і відвагу покинути теплі домівки у таку непогоду.

Зустріч із художницею Марисею Рудською

Сьогодні у нас була дуже тепла зустріч із художницею Марисею Рудською. Дякуємо Марисі, що поділилася своїми роботами, досвідом і спогадами. Дякуємо всім, хто завітав і вчився замальовувати птахів разом із нами!

Спостереження за птахами на Десні

В неділю їздили на спостереження до річки Десна і бачили снігурів! А ще в'юрка, заворожуючі ключі гусей, проворних жайворонків та ін. Було сонячно і весняно. Дякуємо всім, хто був з нами!

Спостереження на Святошинських озерах

Якщо вам не вдалося побувати з нами на спостереженнях за птахами на цих вихідних, то ви багато пропустили) Спостереження видалися дуже щедрими!

Ботанічна мандрівка у "Лісниках"

Здійнили чудове ботанічне дослідження у заказник "Лісники". У сонячну весняну погоду - це одне задоволення!

Інтерактивне заняття з дослідження лишайників

Накипні, листуваті, кущисті; жовто-гарячі, сірі і зеленкуваті - це все про лишайники. І вчора ми здійснили ціле дослідження, розглядаючи і вивчаючи їх під збільшуваним склом, бінокуляром і мікроскопом. До польових робіт - готові!

Тилігульське щастя птахолюбів

Той випадок, коли вихідні проходять, а теплі емоції продовжують гріти душу... Чудове місце, дивовижні птахи, прекрасні люди...Дякуємо, друзі, що ділили радість спостережень із нами!

Ранкова екскурсія у ботсаду

Коли ранок починається із пізнавальної прогулянки ботсадом, новими знайомствами і гарячим чаєм!

Кажаноніч

Вечір 10 травня у нас видався дуже незвичним! Ми слухали лекцію про кажанів, а потім практикувалися у їх спостереженні за допомогою ехо-детекторів на оз. Дідорівка.

Зйомка дикої природи: у кадрі і за фокусом

Зустріч із фотографами дикої природи Михайлом Богомазом та Наталією Шевченко 

Таємними стежками ботанічного саду

  2015

Майстер-клас із виготовлення годівнички

Сьогодні у нас був насичений день! Смачні годівнички зробили, фільм про пінгвінів подивились. Дякуємо, що провели цей вихідний з нами!

Великий зимовий облік птахів на узбережжі Дніпра

Наш перший зимовий облік птахів відбувся! Було дуже холодно, але не менш цікаво.
Дякуємо всім учасникам за стійкість і оптимізм, а лектору за новий незвичайний досвід!

Визначення дерев без листя. Екскурсія до зимового лісу

Дослідження по зимовим гілочкам і брунькам здійснили!

Весняне пробудження. Екскурсія до Голосіївського парку

Незважаючи на дощ і град, чудово провели недільний ранок:)

Гриби весняного лісу. Екскурсія

Грибний сезон відкрито! Провели чудовий ранок у лісі і дізнались безліч нових цікавинок.

Мандрівка Голосіївським лісом

Справжня ботанічна мандрівка Голосіївським лісом. Відкрили в лісі ще один чудовий куточок, дізнались безліч цікавинок про рослин і знайшли червонокнижну орхідею (!).
Дякуємо лектору і всім, хто мандрував сьогодні разом із нами!


Екскурсія "В гості до бджолоїдок"

Що не зробиш, щоб побачити бджолоїдок ?! Подолали нелегкий маршрут, не одну гірку і літню спеку, щоб поглянути на цих красунь ) Але зусилля виправдались: бджолоїдок побачили, почули і навіть пофотографували! По дорозі до бджолоїдок чули волове очко, вівчарика-ковалика та вивільгу. Рибалочку бачили тільки секунду в польоті, але спостерігали зблизька водяну курочку і черепах. Дякуємо нашим юним і дорослим любителям птахів за чудову компанію і спільні відкриття!

Осіння ботанічна мандрівка на Жуків острів

Поспішаємо поділитись довгоочікуваними фотографіями із екскурсії. Дякуємо всім, хто був і насолоджувався разом із нами! Нашому лектору щира подяка за мега-цікаву захопливу ботанічну подорож!

Ботанічна екскурсія "Від видимого до невидимого"

День теплих і приємних спогадів та нових ботанічних знань.


Спостереження за осіннєю міграцією птахів

Коли твій вихідний присвячений птахам, новим знанням і надихаючій компанії однодумців. Із побаченого: скопа, канюк звичайний, крук, зяблик, яструб малий, вівсянка очеретяна, коноплянка, костогриз та ін.
 
Ботанічна екскурсія для дітей "Як ліс готується до зими"

Фото-враження із дитячої ботанічної екскурсії "Як ліс готується до зими". Дякуємо нашому лектору за цікаву мандрівку, а юним учасникам за активну участь!

Майстер-клас "Як створити власний гербарій"

Тільки приємні спогади, нові навички та ботанічні шедеври! Тепер ми точно знаємо, що таке справжній гербарій, як користуватись гербарною папкою, та які є методи монтування рослин. Дякуємо всім за участь, а нашому лектору за захопливе знайомство із гербаризацією.

Ботанічна екскурсія у Пущі-Водиці

Золота осінь у лісі Пущі-Водиці.

Спостереження за водоплавними птахами на Київському водосховищі

Фото з нашої поїздки на Київське водосховище. Шкода, що не можна передати всі картини, які ми бачили за допомогою біноклів та підзорної труби! Незважачи на туманний ранок, птахів було багато. Із рідкісних видів зустріли: гоголя, орлана-білохвіста(Червона книга України) та лебедя-малого (Європейський червоний список та Червона книга України). Бачили також пірникоз. Особливе задоволення отримали від спостереження за лебедями, такими милими і кумедними, водночас. Дякуємо всім, хто не злякався похмурого осіннього ранку і насолоджувався птахами разом з нами!

Ботанічна екскурсія-квест у Природничому музеї

Цього разу відкриття ботанічних знань були справжньою пригодою! Сфагнові мохи із зомбі порівнювали, улюблений плід Пушкіна дізнавались, пили лимонад, дегустували тропічні фрукти і надсилали листи богині Флорі. Дякуємо нашим кмітливим природознавцям за участь!

Екскурсія "Страус, марабу, олуша та інші птахи України"

У суботу у нас був насичений пізнавальний ранок. Дізнались безліч цікавих речей про давніх птахів України, бачили зуби (!) давнього птаха, шукали згадку про лелеку у "Київському літописі", тримали у руках кістку пелікана і не тільки.Дякуємо нашому лектору за цікаву розповідь, а відвідувачам за активну участь!

Майстер-клас із виготовлення годівничок із фруктів

Друзі, дякуємо, що завітали сьогодні на наш майстер-клас! Бажаємо вам справжнього дитячого задоволення від спостереження за птахами! Хай до ваших годівничок прилітає якомога більше пернатих! 


2014

Майстер-клас "На радість собі і пташці"

Ми чудово провели вечір! Зробили годівнички, дізнались як правильно турбуватись про птахів і отримали нові гарні враження. Дякуємо нашим учасникам за надзвичайно приємну компанію, позитивні емоції та натхнення; нашим маленьким любителям птахів за дитячу безпосередність і активність.

Тематичний вечір "Коні - моя пристрасть"

Дякуємо нашим лекторам Анні Шульзі та Вікторії Бондаренко за нові знання та позитивні враження! Із захопленням слухали про те, що є коні, які народжуються чорними, а у дорослому віці стають повністю білими. Що існує близько 20! видів кінного спорту, і що коні мають не гірші лікувальні здібності ніж дельфіни.

Вечірня екскурсія до оранжереї

Наш теплі спогади від "тропічного вечора" в останній день зими.

Екскурсія "Спів перших весняних птахів"

Ми сьогодні - щасливчики! Встигли провести екскурсію до дощу і почули майже всіх птахів, яких очікували. А як бонус, зустріли білку і помітили перші весняні квіти.

Екскурсія "Весняні симфонії птахів"

Друзі, дякуємо вам за чудову компанію!


Слухаємо пташок із самого ранку. Екскурсія "Щебет птахів"

Сьогодні вперше слухали пташок із самого ранку. Приємно, що наші зусилля піднятися рано вранці в неділю (екскурсія була на 07:00) обвінчалися успіхом. Вдалося побачили і почути дуже багато видів птахів, серед яких були майже екзотичні для нашого ока: яскрава рибалочка та синьошийка.

Вечір в оранжереї

Похід до оранжереї залишив приємні і цікаві спогади. Латаття тільки починає цвісти і квітів поки що не багато, але дуже гарні - великі і рожеві. Співробітники оранжереї, як завжди, знайшли чим здивувати: дали спробувати пілінг рибками, показали як цвіте водний гіацинт, розповіли дивовижні історії про птахів, які залітають до оранжереї. Рибалочка, наприклад, прилітає половити тут яскраву рибку, ворони часто розмочують у водоймах хліб і кістки, а коловодник (рос. улит) ласує комахами, які потрапляють до комахоїдних рослин.

Ранкова екскурсія "Слухаємо пташок на Десні"
Дякуємо нашим учасникам і лектору за ентузіазм та теплу атмосферу!


Екскурсія "Рептилії Китаєвських озер"

Щасливі, що вранці була гарна погода і вдалось здійснити заплановану екскурсію. Дякуємо всім, хто сьогодні був разом із нами!


Ранкове катання на байдарках

Чаруюча природа Дніпра, гарна компанія та м`ятний чай. Саме таким був наш літній ранок!


Осінній кінотеатр у Голосіївському парку

Дивились документальний французький фільм про птахів. Гарно провели вечір і прогулялись осіннім парком. Дякуємо всім глядачам і НПП "Голосіївський" за гостинність.


Екскурсія до заказника "Лісники"

Майже 10 км пізнавальної прогулянки по сонячному лісі. Осінь цього року - справжня красуня! Дякуємо всім, хто був сьогодні з нами.



Спостереження за осінніми птахами. Екскурсія до лісу

Рівно за день до снігу. Хто б міг сказати, що наступного дня вже буде справжня зима? Встигли пізнавально погуляти по осінньому лісі і отримати задоволення від спостережень.



2013

Астрономічна зустріч

Незважаючи на погрозливі прогнози хмарності, небо було чисте і нам вдалось скористатися телескопом! Бачили зірку Вега, яка виглядала як камінь Сваровського, сузір’я Кассіопеї та Андромеди, Лебедя та Ліри, слухали цікаві легенди про них, та власноруч налаштовували телескоп.


Орнітологічна екскурсія у Голосіївському парку

Щиро були здивовані кмітливістю та винахідливістю звичайних ворон, красою маленьких синиць, яких вдалося розгледіти у бінокль, та дотепною поведінкою качок. Парк перестав бути просто місцем прогулянки, а перетворився на казковий ліс із безліччю таємниць.

Знайомство з птахами Голосіївського лісу

Осінь подарувала нам чудові сонячні вихідні. Гарну погоду ми поєднали із приємною прогулянкою парком та новими знаннями про його пернатих мешканців.


Осінній розважально-пізнавальний захід для дітей

Ось так відбувся наш перший захід для маленьких дослідників природи. Відкривати їм таємниці навколишнього світу було по-особливому приємно і магічно!

Екскурсія "Напівводні жителі озер - бобри та птахи"

Побувавши на Оболонських озерах, на власні очі переконалися, що у Києві є бобри і мартини! Озерні гризуни просто вразили своїми будівельними та інженерними здібностями. А птахи ще раз потішили дотепною поведінкою та кмітливістю.


Вечір загадкової палеонтології

Неймовірна історія про австралопітека Люсі, 15-літня палеонтологічна війна між вченими, вид доісторичної ящірки, що був названий на честь Барака Обами (Obamadon gracilis) та багато іншого – це наша перша зустріч, присвячена загадковій палеонтології.

Вечір святкової годівнички
Вечір 22-го грудня пройшов із задоволенням та користю. Святкові ласощі для птахів готові!