ПРАВИЛА ТА РЕГЛАМЕНТ КОНКУРСУ


ВАЖЛИВО: жодна рослина не повинна постраждати під час досліджень! Збір інформації для участі у конкурсі повинен проходити з максимальною обережністю і відповідальністю. Неприпустимим є:
- зривання рослин, квітів чи листків, пошкодження підземних органів та відчуження насіннєвого матеріалу;
- одночасне перебування великої кількості людей в безпосередній близькості до рослини та порушення рослинного покриву оселища;
- будь-яке забруднення та втручання в перебіг процесів природної екосистеми. 


CКЛАД ЖУРІ КОНКУРСУ 
Дідух Яків Петрович — чл.-кор. НАН України, проф., д.б.н., заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України, лауреат премії М.Г. Холодного НАН України. Завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, професор кафедри екології природничого факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія».
http://www.didukh.kiev.ua
 
Перегрим Микита Миколайович — к.б.н., член Українського ботанічного товариства, дослідник фітоценотичного різноманіття та проблем розбудови екомережі сходу України.

Безсмертна Олеся Олексіївна — к.б.н., співробітник навчально-наукового центру «Інститут біології» Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Лоя Власта Василівна — к.б.н., співробітник Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України
 
 

ПРАВИЛА ТА РЕГЛАМЕНТ КОНКУРСУ

1. Участь у конкурсі можна брати індивідуально або від імені класу, гуртка, школи, НГО чи іншої організації. До участі допускаються всі охочі, окрім аспірантів та фахівців, які працюють у галузі ботаніки.


2. До розгляду приймається інформація щодо нових місцезнаходжень судинних видів рослин, які включені до останнього видання «Червоної книги України» (2009). Знайти перелік видів і дізнатися загальну інформацію щодо їх поширення можна на сайті: http://redbook-ua.org/


3. Кількість повідомлень від одного учасника необмежена.


4. Для того, щоб взяти участі у конкурсі слід надіслати інформацію хоча б про одне нове місцезнаходження одного виду рослин із «Червоної книги України» на території України. Вона має містити короткий опис про:
· адміністративну прив’язку (область, район, околиці населеного пункту, урочище, лісництво та т.і.);
· GPS-координати нового місцезнаходження;
· якомога детальніший опис екотопу*, де зростає вид;
(*Екото́п — певний комплекс екологічних факторів (повітряний, водний, температурний, мінерального живлення, температурно-радіаційний та ін.) на певній ділянці земної поверхні.)
· відомості щодо площі, яку займає знайдений вами вид у цій місцевості, значення середньої і максимальної щільність особин виду на 1 квадратний метр.
Важливою також є добірка зроблених фотографій, що доводять вашу знахідку і дозволяють визначити правильність ідентифікації росини:
· одне фото має містити крупний план квітки (можна у декількох ракурсах);
· друге – фото суцвіття або супліддя (якщо є);
· третє – загальний вигляд рослини;
· четверте – фото листка або листків (якщо вони суттєво відрізняються);
· п’яте - загальне фото місцезростання виявленої рослини (не обов’язково, щоб виявлені вами рослини були чітко видні). 
Всю вищезгадану інформацію потрібно надіслати, заповнивши ФОРМУ

5. Прийом заявок на конкурс розпочинається 15 березня 2016 року і буде тривати до 31 жовтня 2016 року. Оголошення переможців і нагородження буде проведено наприкінці листопада – грудні 2016 року.

Щоб задати запитання чи уточнити інформацію щодо конкурсу, просимо надсилати листи на електронну скриньку: botanicalcontest
tt@gmail.comНемає коментарів:

Дописати коментар