середа, 20 квітня 2016 р.

Ботанічна мандрівка №2 до заказника «Лісники»

(в рамках ініціативи «Трилогія ботанічних мандрівок Голосіївським парком»)
Дата: 17 квітня
Екскурсовод-ботанік: к.б.н. Микита Перегрим
Фото: Катерина Царіцина


Трилогія наших ботанічних мандрівок розпочалася ще 02 квітня. І ті, хто був з нами на першій прогулянці Голосіївським лісом зможуть підтвердити, що за два тижні багато що змінилося. Тоді весна була ледь помітною, сіренькою, зі скромними кущиками перших квітів-сміливців (рясти, маленькі зірочки, жовтяниця черговолиста, та ін.). Було холодно і непривітно, і таких завзятих дослідників як ми рятував лише чай.


Цього разу все було по-іншому. Сонячно, тепло; трава перетворилася на справжні зелені килими, а квітів стало набагато більше. І з’явилися метелики. Одного із них навіть вдалося «зловити» на камеру.Що стосується наших ботанічних знахідок, то їх було багато, але найбільш рідкісною стала орхідея Зозулині сльози яйцеподібні (Listera ovata). Вона ще тільки готується до квітування і побачити її у всій красі можна буде вже у травні. Рослина занесена до «Червоної книги України».


Найбільш яскравою квітучою рослиною, яку було знайдено під час нашої мандрівки можна, мабуть, назвати калюжницю болотну (Caltha palustris). Вона росте біля воли і виглядає просто розкішно.


Зустріли також більш тендітні і ніжні види.

Кінський часник черешковий (Alliaria petiolata). Якщо потерти листочки цієї рослини, то руки матимуть запах часника. Це тому що рослина містить гірчичну олію.Ряст порожнистий (Corydalis cava):


 На відео можна дізнатися, як розрізнити 2 види рястів: порожнистий і ущільнений.Глуха кропива плямиста (Lamium maculatum):


Медунка темна (Pulmonaria obscura):


Зубниця п'ятилиста (Cardamine quinquefolia).

На відео Микита розповідає, чим вона відрізянється від зубниці бульбистої:А ось ця рослина теж дуже тендітна, але ще й не така як всі. Жовтець кашубський (Rununculus cassubicus L.) В чому її особливість? Дивіться відео!


Адокса мускусна (Adoxa maschatellina):


А це отруйна рослина із цікавою назвою Вороняче око звичайне (Paris quadrifolia L.) І наш маленький відвідувач Мирослав просто вразив лектора своїми знаннями щодо неї.
Було приємно провести чудовий весняний день у лісі серед гарних людей. Дякуємо, друзі, і будемо раді побачитися на 3-й серії нашої ботанічної трилогії! 

Сторінка події: https://www.facebook.com/events/207171336330057/ 

Реєстрація: https://goo.gl/qjd2tD

Нижче ви знайдете перелік книг Собко В.Г, про які Микита розповідав під час мандрівки. Досліджуйте із задоволенням! Смик Г.К., Капустян В.В., Іоніцой Н.Г. Рослинний світ України в творах Тараса Шевченка, 1999. - 130 с.
Собко В.Г. Науки заповідне зілля, 2005. - 448 с.
Собко В.Г. Стежками Червоної книги (можна знайти лише у букіністів)

Собко В.Г. Фітораритети України у Світовому червоному списку, 2005. - 156 с.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар