середа, 14 вересня 2016 р.

Правила Фоточемпіонату зі спостереження за птахами

Реєстрація (обов'язкова для участі):
індивідуальна заявка: goo.gl/303NO1
командна заявка (2-4 людини, мінімум один дорослий): goo.gl/Uhx3yT
Рєестрацію буде закрито за добу до старта. Фоточемпіонат триватиме 24 вересня з 09:00 до 14:00. Інформацію про точне місце старту зареєстровані учасники отримають електронною поштою.
Участь у події безкоштовна.
 За основу правил (із певними змінами та доповненнями) взято правила чемпіонату, який проводить ГО "Ахова птушак Бацькаўшчыны".

1. Загальні положення

1.1. Основною ціллю Чемпіонату є фотографування якомога більшої кількості видів пташок на певній території за відведений час.

1.2. Учасники, які подали заявки на участь в Чемпіонаті, за замовчуванням визнають ці Правила. Організатори залишають за собою право будь-якими способами контролювати дотримання цих Правил під час проведення Чемпіонату.
2. Вимоги до учасників, заява на чемпіонат

2.1. Брати участь у Чемпіонаті можна індивідуально або в складі команди. Команда повинна складатися з 2-4 осіб.

2.2. Індивідуально брати участь у Чемпіонаті може будь-хто, віком не молодше 18 років. У складі команди один з учасників повинен бути обов’язково старше 18 років.

2.3. Залучати помічників для надання будь-якої допомоги (пошук видів, транспортні послуги, допомога у визначенні видів) заборонено. У разі порушення цього пункту правил учасник може бути дискваліфікований рішенням оргкомітету Чемпіонату або йому будуть нараховані штрафні бали.

2.3. Учасник зобов’язаний мати хоча б один пристрій, що дозволяє отримувати статичне фотозображення у цифровому вигляді (цифровий фотоапарат, відеокамера в фото режимі, мобільний телефон з фотокамерою і т.д.), далі по тексту «фотоапарат». Моделі і кількість фотоапаратів не регламентуються.

2.4. Усі конкурсні фото файли повинні мати реальну дату та час зйомки.

2.5. Для участі потрібно зареєструватися не пізніше встановлених оргкомітетом Чемпіонату термінів.


3. Старт, фініш, проходження маршруту та здача фотоматеріалів.

3.1. Старт і фініш для всіх учасників проводиться в установленому оргкомітетом місці. Час старту та фінішу, місце проведення Чемпіонату визначаються організаторами та оголошуються напередодні.

3.2. Перед стартом кожен учасник отримує карту місцевості з зазначенням місця старту, фінішу і  межами території, які не можна залишати під час Чемпіонату.

3.3. Під час Чемпіонату члени команди повинні перебувати на відстані, яка забезпечить голосовий контакт між ними. Учасники, що виступають індивідуально можуть вільно пересуватися територією в рамках встановлених меж, визначеними оргкомітетом. Учасники можуть фотографувати птахів, які перебувають за встановленими межами, але самі не залишають їх.

3.4. Після старту і перед фінішем кожен учасник повинен сфотографуватися на тлі об'єкта, зазначеного організаторами, і вказати ім'я файлу знімка у відповідній графі чек-листа. У залік приймаються фотографії птахів, зроблені тільки після стартового знімка і перед фінішним.

3.5. За кожні 5 хвилин запізнення до місця фінішу журі може присудити 1 штрафний бал, які будуть відніматися від результату цього учасника.

3.6. Одразу після фінішу учасники повинні надати організаторам заповнений чек-лист, в якому має міститися номер фотографії (останні 4 цифри) та визначений вид (за можливості). Фотографії, номери яких вказані у списку потрібно буде надіслати на електронну пошту photobirdchampion@gmail.com протягом 12 годин після фінішу.


4. Фотографування та визначення птахів, робота зі списком побачених птахів

4.1. Зараховуються фотографії тільки живих диких птахів у стані природної волі. Види, зареєстровані по слідах життєдіяльності (сліди, пір'я, яйця або шкаралупа, гнізда та ін.) не приймаються до звітності

4.2. Для команди нараховуються бали за загальний список видів птахів, особин або особини яких вдалося сфотографувати хоча б одному з членів команди.

4.3. Після завершення Чемпіонату і відбору фотографій учасники повинні здати в оргкомітет заповнений чек-лист з назвами видів та іменами файлів. Від команди приймається один чек-лист. Номер (-а) знімка (-ів) (останні 4 цифри імені файлу) певного виду птаха записується в спеціальну графу чек-листа. Кожен вид має бути представлений одним знімком.

4.4. Якщо учасник або команда не може визначити вид птаха, ім'я файлу знімка птаха потрібно занести в спеціальний розділ чек-листа для невизначених видів птахів: Невизначений вид 1, Невизначений вид 2 і т.д.

4.5.За кожен правильно визначений сфотографований вид журі нараховує 3 бали, за невизначений або неправильно визначений – 2 бали.

4.6. Якщо на знімку зображено кілька видів, під час заповнення чек-листа необхідно вказати в коментарях, в якій частині знімка зображено вказаний вид.

4.7. У спеціальному розділі чек-листа учасники повинні вказати П.І.Б. фотографа і марку фотоапарата (-ів). Для команд також вказується і їх назва.

4.8. Забороняється навмисне полохання птахів.

4.9. Забороняється використання будь-якої апаратури, що відтворює голоси птахів для привернення їхньої уваги.


5. Вимоги до фотографій


5.1. Фотографії для оргкомітету та журі надаються в форматі JPEG.

5.2. У конкурсі беруть участь тільки фотографії, з якістю достатньою для видової ідентифікації птахів. Різкість і художність композиції вітаються.

5.3. Фотографії надсилаються електронною поштою протягом 12 годин після завершення Чемпіонату.

5.4. Файли, у властивостях яких час і дата зйомки не відображені або не відповідають часу проведення Чемпіонату не зараховуються.

5.5. Оргкомітет залишає за собою право використовувати фотографії зроблені учасниками під час Чемпіонату для публікацій результатів змагання зі збереженням авторства знімків.


6. Підведення підсумків, нагородження.

6.1. Для підбиття підсумків Чемпіонату оргкомітет збирає журі. Члени журі використовують бальну систему. Кожен сфотографований вид оцінюється балом, визначеним оргкомітетом перед початком Чемпіонату.

6.2. Журі розглядають тільки фотографії птахів, які занесені в чек-лист у вигляді імені файлу.

6.3. У разі необхідності журі можуть запросити учасників для уточнення деталей.

6.4. Переможцем змагань визнається учасник, який набрав найбільшу кількість балів. При рівності балів у двох або більше учасників, більш високе місце займає учасник, який сфотографував більшу кількість видів птахів. Якщо учасники рівні і за цим показником, то вище оцінюється місце учасника, який прийшов до фінішу раніше.

6.5. Журі залишає за собою право заохотити учасників Чемпіонату, які відзначилися, наприклад, за волю до перемоги і т.д.


7. Фотоконкурс «Кращий знімок Чемпіонату»

7.1. В рамках Чемпіонату оргкомітет організовує фотоконкурс «Кращий знімок Чемпіонату».

7.2. Кожен учасник може передати Журі до трьох фотографій, виконаних ним під час змагань для участі в конкурсі «Кращий знімок Чемпіонату».

7.3. Допускається обробка (редагування) фотографій для цього конкурсу в графічних редакторах. У разі якщо фотографія оброблялася, журі передається як оброблена фотографія, так і її оригінал.

7.4. Оргкомітет та журі самі визначають критерії визначення переможця конкурсу «Кращий знімок Чемпіонату».


8. Апеляція (оскарження рішень журі)

8.1. Апеляція подається учасником Чемпіонату із зазначенням пунктів Правил, які учасник вважає порушеними.

8.2. Апеляція подається Журі змагань не пізніше, ніж через  добу після оголошення результатів і розглядається протягом 7 діб із моменту оголошення результатів.

8.3. Якщо Журі визнає вимоги учасника правомірними, а їх виконання призводить до перерозподілу призових місць, організатори змагань зобов'язуються опублікувати результати розгляду Апеляції і нагородити нововиявлених призерів у термін за погодженням із ними.

Додаткова інформація

Чемпіонат має, перш за все, екологічну спрямованість, і ми закликаємо у ході змагань і після них дбайливо ставитися до природи, своїми діями не викликати занепокоєння птахів, не завдавати будь-якої шкоди тваринам або рослинам. Не залишайте після себе сміття на природі.

Вітається взаємодопомога і взаємоповага, дружня атмосфера змагань, здоровий спортивний азарт і гарний настрій.

Крім фотоапарата учасникам рекомендується мати бінокль і визначник птахів.
   
Зарядка акумуляторів і заміна батарей у фотоапаратурі та інших пристроїв здійснюється силами самих учасників.

Якщо учасник не може продовжити Чемпіонат та хоче покинути змагання з яких-небудь причин, обов'язково потрібно зв'язатися із організаторами та повідомити про це.

Телефони організаторів будуть повідомлені всім учасникам.

Немає коментарів:

Дописати коментар